“Voor de politie is de rekrutering van nieuw personeel een voortdurende zorg” stelde provincieraadslid Joris De Vriendt (Vlaams Belang) op de jongste raadszitting. “Uit gesprekken met korpschefs van Oost-Brabantse politiezones leer ik dat het rekruteren van personeel dat daarna een opleiding aan de politieschool PIVO in Zellik moet volgen, een extra uitdaging is.” De Vriendt wilde weten wat het provinciebestuur wil doen om de Oost-Brabantse rekrutering te vergemakkelijken en zo de lokale korpsen te ondersteunen. “De zones in Oost-Brabant zijn vragende partij naar een creatieve oplossing om de moeilijke en verre verplaatsingen richting PIVO te vermijden of tot een minimum te beperken.
“In plaats van leiding te kunnen geven aan het politiewerk zijn onze korpschefs een zeer groot deel van hun tijd bezet met rekruteren en alles wat daar mee samenhangt. Zij botsen vaak op weerstand bij politiekandidaten om de lange verplaatsingen tussen Oost-Brabant en het PIVO (Provinciaal Instituut voor Vorming en Opleiding) te maken. We kennen allemaal het mobiliteitsprobleem tussen Oost en West in onze provincie.” stelde De Vriendt. “Om de rekrutering te ondersteunen moeten we zoveel mogelijk hindernissen wegnemen!”
Gedeputeerde Tom Dehaene (cd&v), bevoegd voor het PIVO had goed nieuws voor De Vriendt: “We zijn volop aan het bekijken hoe en waar we een bijkomende klas aspirant politiemensen aan een opleiding kunnen laten beginnen in Leuven.”
De Vlaams Belangfractievoorzitter in de provincieraad is tevreden met deze maatregel: “Dat er 25 tot 30 extra politiemensen, specifiek voor de Oost-Brabantse zones kunnen starten, is een goede zaak. Ik noteerde ook dat het PIVO niet extra zal investeren in het Leuvense maar gebruik zal maken van bestaande infrastructuur, onder meer op de Philipssite. Ik waardeer en ondersteun de inspanningen die het provinciebestuur en de gouverneur samen met de korpsen leveren om de personeelstekorten bij de politie te helpen oplossen. Het feit dat er nu 279 agenten een opleiding aan het PIVO volgen, honderd meer dan enkele jaren geleden, is een illustratie dat het de goede kant opgaat maar volgehouden inspanningen zijn nodig. De nieuwe extra opleidingscapaciteit in eigen regio in Oost-Brabant is daarom een goede zaak!” besluit De Vriendt.